NKÜ İle Süleymanpaşa Belediyesi Arasında Kemoterapi Merkezi İçin Protokol İmzalandı
06-09-2022Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi ile Süleymanpaşa Belediyesi arasında kanser hastalarının tedavisi için hizmet verecek Kemoterapi Merkez Binasının yapımı için protokol imzalandı.

Protokolü Üniversitemiz adına Rektör Prof. Dr. Mümin ŞAHİN imzalarken, Süleymanpaşa Belediyesi adına protokole Belediye Başkanı Cüneyt YÜKSEL imzaladı. İmza töreninde Üniversitemiz Genel Sekreteri Murat Kamil TIRPANCI da yer aldı.

Atılan imzalar ile 760 m2 alan üzerine tek katlı ve prefabrik olarak inşa edilecek Kemoterapi Merkez Binasının Süleymanpaşa Belediyesine Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi tarafından yer tahsisi gerçekleşmiş oldu. Ayrıca protokole göre, Kemoterapi Merkez Binasının yapımını Süleymanpaşa Belediyesi üstlenirken, iç tefrişatını ise Üniversitemiz gerçekleştirecek.

İmzalar sonrası konu ile ilgili açıklamada bulunan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mümin ŞAHİN, “Kanser hastalığı zor bir hastalık ama Üniversite Hastanemizin Onkoloji Servisindeki tüm doktor ve sağlık personelimiz, hastalarımız için tedavi süreçlerini en iyi şartlarda geçirebilmeleri için ellerinden geleni yapıyorlar. Süleymanpaşa Belediyemiz ile birlikte yapacağımız Kemoterapi Merkez Binası da Hastanemizde olduğu gibi tüm hastalarımızın hak ettiği konfor ile hizmet verecektir. Belediye Başkanımız Sayın Cüneyt YÜKSEL’e teşekkür ediyor; tüm kanser hastalarına acil şifalar dileklerimle imzalanan protokolün hayırlar getirmesini temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt YÜKSEL de kanser hastaları için şifa bulacakları bir merkez olması temennisinde bulunarak; protokolün şehrimize, Üniversitemize ve tüm hastalara hayırlı olması dileğinde bulundu.

 

Namık Kemal Üniversitesi1
Namık Kemal Üniversitesi2
Namık Kemal Üniversitesi3

Haberler & Duyurular
Arşiv>