NKÜ Bisiklet Takımı TÜB Bisiklet Şenliğindeydi
28-11-2018Trakya Üniversiteler Birliği (TÜB) sportif etkinliklerine Bisiklet Şenliği de eklendi. Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi bisiklet takımı da oradaydı.

TÜB’ün 13. Alt Kurul toplantısında alınan karar gereği bu yıl ilk defa düzenlenen çeşitli sportif faaliyetler kapsamında Kırklareli Üniversitesinde Bisiklet Şenliği düzenlendi. NKÜ, bisiklet takımı ile şenliğe katıldı.

Şenlik öncesi düzenlenen törende Kırklareli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Emrah Yüksel Babuşçu, NKÜ takımına katılımları dolayısıyla teşekkür plaketi takdim etti.

Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bülent Şengörür de yaptığı konuşmasında, “Emeği geçenlere ve katılımcı üniversitelerin temsilcilerine bu faaliyete iştirak ettikleri için çok teşekkür ederim. Düzenlemiş olduğumuz Bisiklet Şenliğimize Trakya Üniversiteler Birliği’nin beş üyesi Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi, Kırklareli Üniversitesi, Trakya Üniversitesi, Çanakkale 18 Mart Üniversitesi ve Bandırma 17 Eylül Üniversitesi dahil olmak üzere çok sayıda öğrencimiz katılıyor. Şenliğin üye üniversitelerde eğitim-öğretim gören öğrencilerin birbirleriyle tanışıp, kaynaşmaları ve daha çok sosyalleşmeleri noktasında önemli bir fırsat olduğunu düşünüyoruz” dedi.

Bisiklet turu, İstasyon Caddesi üzerindeki Kırklareli Atatürk Stadyumu önünden başlayarak, Kırklareli Üniversitesi Kayalı Kampüsü içerisindeki bir turun ardından stad içerisinde son buldu.

 

Haberler & Duyurular
Arşiv>