BESYO Öğrenci Seçmelerine Büyük İlgi
15-08-2017Üniversitemiz Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) öğrenci seçmeleri yoğun ilgi gördü.  

Toplam 117 öğrencinin alınacağı Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü seçmelerine 580 erkek, 103 bayan toplam 683 aday başvurdu.

BESYO, özel yetenek sınavı neticesinde başvuru yapan 683 adaydan Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi bölümüne 57, Spor Yöneticiliği Bölümüne 60 öğrencisini seçti.

Merkez Kampus alanı içinde bulunan Spor Kompleksi Kapalı Spor Salonu’nda yapılan ve sınav komitesince izlenen seçmeler aynı zamanda kameralar tarafından da kayıt altına alındı. 3 gün süren seçmelerde adaylar, Üniversitemiz Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğrencisi olabilmek için voleyboldan basketbola, hentboldan futbola pek çok alanda ter döktü. 

Rektör Şimşek Özel yetenek sınavına yönelik yaptığı açıklamada “Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulumuz ilimiz ve bölgemizde spor kültürünü yaygınlaştırma, ulusal ve uluslararası düzeyde spor bilincini oluşturma ve insan gücü kaynaklarının istihdamını sağlama gibi birçok görevi üstlenmektedir. Yüksekokulumuzun sunduğu olanaklar ve öğretim elemanlarımızın yönlendirmesiyle ileride alanında iyi birer spor eğitimcisi olarak birçok başarıya imza atacağınıza inanıyorum. Siz değerli gençlerimize birbiriniz ile yapacağınız bu yarışta başarılar diliyorum.” sözlerine yer verdi. 

Haberler & Duyurular
Arşiv>