Maker, Kodlama ve STEM Yarıyıl Etkinliği Düzenlendi
24-01-2020Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi, Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve NKÜ Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetici A.Ş. (TEKNOPARK) iş birliği ile Maker, Kodlama ve STEM yarıyıl etkinliği düzenlendi.

20-23 Ocak 2020 tarihleri arasında yapılan Maker, Kodlama ve STEM yarıyıl etkinliği, Milli Eğitime bağlı Halide Selma AKDOĞAN Maker, Kodlama ve STEM laboratuvarı ile NKÜ Teknopark Kuluçka Merkezinde uzman eğitmenler tarafından gerçekleştirildi.

24 Ocak 2020 tarihinde Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörlük Konferans Salonunda düzenlenen sertifika programına Rektör Vekili Prof. Dr. Yılmaz ÇAKICI, Rektör Yardımcısı aynı zamanda NKÜ Teknopark Genel Müdürü Prof. Dr. Bülent EKER, Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü Müdür Yardımcısı Hasan Basri KUZU, Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Harun ÖZ, akademik, idari personel ile öğrenciler ve aileleri katıldı.

Rektör Yardımcısı ve NKÜ Teknopark Genel Müdürü Prof.Dr. Bülent EKER konuşmasında, “İnsanlar hayatlarını çocuk yaşta planlar, şimdi yapacağınız çalışmalar ve aldığınız eğitimler sonucunda aslında geleceğinizi planlıyorsunuz. Öğrencilere yazılım ve kodlama konusunda öncülük edebilecek onlara bu alanda bilgi vermeyi amaçlayan bu projeyi Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile sürdürmekteyiz. Bu tür projeleri Üniversitemiz desteğiyle daha sık yapmayı planlamaktayız” ifadelerine yer verdi.

Sertifika programı eğitime katılan öğrencilere katılım sertifikalarının verilmesi ile son buldu.

 

Haberler & Duyurular
Arşiv>