“İş hayatında Başarı ve Kariyer” Konulu Konferans
27-03-2018Üniversitemiz tarafından düzenlenen “İş hayatında Başarı ve Kariyer” konulu konferansa Şahinler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Şahin konuşmacı olarak katıldı.

Rektörlük Konferans Salon’unda düzenlenen konferansa, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. M. İhsan Soysal ve Prof. Dr. İsmail Yılmaz, çeşitli kurum ve kuruluşların yöneticileri, öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı.

Kemal Şahin, başarı hikayesinin 1982 yılında Almanya’da küçük bir hediyelik eşya dükkânı ile başladığını bugün ise Dünya’nın 8 ülkesinde, 7 farklı sektörde 1 milyar dolar ciroya sahip Şahinler Holdingi yönetme sürecinden bahsederek “Ne başarı ne de başarısızlık tesadüfi değildir. Başarılı olmak için bazı şeyleri doğru, başarısız olmak için de bazı şeyleri yanlış yapmak lazım” sözlerine yer verdi.

Şahinler Holdingin temel ilkelerinin en başında müşteri ve pazar odaklı yapılanmanın olduğunu dile getiren Kemal Şahin, bu süreçte çalışanların eğitimi ve motivasyonu ile üretimde en yeni teknoloji kullanmanın önemine vurgu yaptı.

Ekip çalışmanın önemine değinen Şahin, yaratıcılığın temelinde ekip çalışmanın önemli bir rol oynadığını söyledi. Kemal Şahin başarıyı yakalamak için güvenilirlik, adalet, şeffaflık, verimlilik, inisiyatif almak, yaratıcılık, ekip çalışması, sosyal sorumluluk ve çevre bilinci gibi değerlere önem verilmesi gerektiğini sunumunda ifade etti.

Konferans sonunda Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek, günün anısına Kemal Şahin’e Üniversitemiz tabağı takdim etti.

 

Haberler & Duyurular
Arşiv>