Üniversitemizde BESYO Seçmeleri Başladı
01-08-2019Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) özel yetenek sınavının 5.si başladı.

NKÜ Spor Kompleksi içerisine kurulan BESYO parkurunda gerçekleşen sınava toplam 1227 aday katılım için başvurdu. Sınavın ilk gününde ise 231 bayan aday seçilmek için ter döktü.

Sınavdan önce BESYO Müdürü Doç. Dr. İlker ÖZMUTLU, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yılmaz ÇAKICI ve Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mümin ŞAHİN aday ve velilere hitap ederek başarı temennisinde bulundular.

Rektör ŞAHİN konuşmasında, “Sayın veliler,  çocuklarınızın emeği bize emanet. Sınavımız dijital ortamda kayıt altına alınarak gerçekleşecek. İtiraz etmek isteyenler için kayıtlar yeniden kontrol edilebilecek. Son derece şeffaf, hak, hukuk ve adaletli şekilde yapılan bir sınav olacak; bundan hiç şüpheniz olmasın.  Katılan tüm adaylara başarılar dilerim” dedi.

Daha sonra içeride ısınmasını gerçekleştiren sporcularla da sohbet eden Rektör ŞAHİN, sınav parkurunu da ziyaret ederek Doç. Dr. İlker ÖZMUTLU’dan parkurla ilgili bilgi aldı.

 

Haberler & Duyurular
Arşiv>