Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mümin ŞAHİN, TÜB’ün 10. Yıl Etkinlikleri Kapsamındaki ‘NEM 2022’ Konferansı’na Katıldı
16-09-2022Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mümin ŞAHİN, Trakya Üniversiteleri Birliği (TÜB) himayesinde ve Kırklareli Üniversitesi ev sahipliğinde İğneada’da düzenlenen ‘II. Uluslararası Doğa Bilimleri, Mühendislik ve Malzeme Teknolojileri Konferansı (NEM2022)’na katıldı.

Konferansın açılış oturumunda selamlama konuşmalarını Kırklareli Valisi Birol EKİCİ, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan MANDAL, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mümin ŞAHİN, Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bülent ŞENGÖRÜR, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan TABAKOĞLU ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Orhan AKDUR gerçekleştirdi.

Rektör ŞAHİN konuşmasında “Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi olarak, Trakya Üniversiteler Birliği’nin 10. Yıl etkinlikleri kapsamında düzenlenen 2. Uluslararası Doğa Bilimleri, Mühendislik ve Malzeme Teknolojileri Konferansı’nı (NEM 2022) organize eden ve emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz. Bu konferans aracılığıyla Robotik ve Mekatronikten Yeni Enerji Malzemelerine, Nükleer Fizikten Yapay Zekaya kadar birçok ileri teknolojileri ve yenilikleri siz değerli akademisyenler ve araştırmacılar sayesinde tanıyacağız ve tüm Dünya’ya da tanıtacağız. Türkiye’nin dört bir tarafından seçkin akademisyenlerin ve araştırmacıların katıldığı; Fen, Mühendislik ve Malzeme Bilimlerindeki son gelişmelerin tartışılacağı bu konferansta, emeği geçen herkese ve değerli konuşmacılara teşekkür eder, kongrenin hayırlara vesile olmasını dilerim” dedi.

15 – 17 Eylül 2022 tarihleri arasında üç gün sürecek konferansın açılış oturumu, takdimlerle tamamlandı. Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mümin ŞAHİN, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan MANDAL’a Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesinin prestij yayını olan “Namık Kemal: Hayatı-Düşünceleri-Eserleri” adlı kitabı günün anısına takdimde bulundu. Konferans programı öğleden sonra gerçekleşen bilimsel sunumların yapıldığı oturumlarla devam etti.

 

Namık Kemal Üniversitesi1
Namık Kemal Üniversitesi2
Namık Kemal Üniversitesi3
Namık Kemal Üniversitesi4
Namık Kemal Üniversitesi6

Haberler & Duyurular
Arşiv>