Üniversitemiz 3 Sanayi Odası ile İşbirliği Protokolü İmzaladı
13-02-2021Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetici A.Ş. (NKÜTEK)’nin Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası, Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası ve Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası ile ayrı ayrı imzaladığı protokoller ile bölge ekonomisini geliştirecek üniversite-sanayi iş birlikleri daha da güçlenecek.

İşbirliği protokollerine Rektörümüz Prof. Dr. Mümin ŞAHİN, NKÜTEK Genel Müdürü Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bülent EKER, Tekirdağ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz GÜNAY, Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İzzet VOLKAN, Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Süleyman KOZUVA imza attı.

Üniversitemiz ve NKÜTEK’in ilimizin üç farklı sanayi ve ticaret odası ile imzaladığı protokoller ile üniversite-sanayi arasında kurulacak işbirliklerini daha da güçlendirmenin yanı sıra karşılaşılan sorunların çözümüne yönelik öneriler geliştirilmesi, sanayicilerin yapacağı Ar-Ge ve ürün geliştirme çalışmalarında ve yenilikçi ürün ortaya konulmasında üniversitenin bilgi birikiminden yararlanması ve dolayısıyla da bölge ekonomisini geliştirecek işbirliğine katkı sağlanması amaçlandığı kaydedildi.

Rektörümüz Prof. Dr. Mümin ŞAHİN imzalanan protokollerin hayırlı olması temennisinde bulunarak “Üniversitemizin en fazla üzerinde durduğu konulardan bir diğeri de üniversite-sanayi birliği olmuştur. Üniversitemiz bünyesinde hizmet veren NKÜ TEKNOPARK ve Teknoloji Geliştirme Bölgesi (NKUTEK) ile sanayicimize bilimsel anlamda destek vermeyi amaçlıyoruz. Geliştirilen iş birliklerini sürdürülebilir kılmak, bu kapsamda akademik bilginin sanayi ve toplum ile entegrasyonunu sağlamak Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi olarak önceliğimiz. Dolayısıyla bugün imzalarını attığımız protokolleri, bölgemize katkı sağlaması bakımından çok önemsiyoruz.” sözlerine yer verdi.

 

 

Namık Kemal Üniversitesi0
Namık Kemal Üniversitesi0
Namık Kemal Üniversitesi0

Haberler & Duyurular
Arşiv>