Çorlu Dr. Sadık Ahmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden Üniversitemize Ziyaret
26-12-2019Basın ve Halkla İlişkiler Birimi organizasyonu çerçevesinde Çorlu Dr. Sadık Ahmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 12. Hemşire Yardımcılığı, Ebe Yardımcılığı ve Sağlık Bakım Teknisyenliği bölümü öğrencilerine öğretmenleri eşliğinde, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Spor Kompleksi ve kampüs gezdirildi.

Gezi kapsamında Sağlık Hizmetleri Melek Yüksekokulu Sekreteri Savaş SALLAYICI tarafından bölümler hakkında kapsamlı tanıtıcı bilgiler verildi. Daha sonra Sağlık Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Ebru ÖNLER tarafından Hemşirelik laboratuvarı gezdirilerek öğrencilere teorik derslerin pratikteki uygulama alanları gösterildi.

36 öğrencinin katılımı ile gerçekleşen gezide öğrenciler laboratuvarlardaki cihaz ve malzemeleri incelediler. Yüksekokul ve Meslek Yüksekokulu yetkilileri tarafından öğrencilere puanlar, bölümlerdeki dersler, sunulan olanaklar, derslerin müfredatları ve mezun olan öğrencilerin kariyer ve iş olanakları hakkında bilgiler verildi. Ayrıca üniversite hakkında tanıtıcı bilgiler verilerek, öğrencilerin üniversite ile ilgili soruları yanıtlandı.

Oldukça sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen ziyaret sonunda öğrenciler, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesini tanımaktan dolayı memnuniyetlerini dile getirdiler.

 

Haberler & Duyurular
Arşiv>